Не всі дистрибутиви Linux надають платформи для корпоративних і некомерційних користувачів. За останні кілька тижнів було оновлено як корпоративну, так і спільнотну версії. RHEL є комерційним дистрибутивом, доступним за передплатою, і не покладається виключно на підтримку спільноти. З іншого боку, Fedora Linux - це безкоштовний дистрибутив, який підтримується і супроводжується спільнотою розробників з відкритим вихідним кодом. У цьому випадку Red Hat є основним спонсором проекту Fedora.
Однак, незалежні розробники зі спільноти Fedora також роблять свій внесок у проект. Часто Fedora Linux є полігоном для випробування нових можливостей, які в кінцевому підсумку стають частиною операційної системи RHEL.
В той час як Fedora орієнтована на розробників та ентузіастів, RHEL зосереджується на наданні рішень корпоративного рівня. У чому різниця? Кожна редакція задовольняє потреби бізнесу або споживчі цілі користувачів. Звичайно, використання Fedora має чудову ціну: її можна завантажити безкоштовно.
13 листопада Red Hat випустила Red Hat Enterprise Linux 9.5 з покращеною функціональністю для розгортання додатків і більш ефективного управління робочими навантаженнями в гібридних хмарах, одночасно зменшуючи ІТ-ризики від центру обробки даних до публічних хмар і до периферії. Метт Міллер, керівник проекту Fedora Linux, оголосив про випуск Fedora 41 29 жовтня.
За даними компанії IDC, яка займається дослідженням світового ринку, організації намагаються досягти балансу між підтримкою середовища операційної системи Linux та робочими навантаженнями, на які впливають часові та ресурсні обмеження. Поширення хмарних технологій і робочих навантажень нового покоління, таких як штучний інтелект і машинний інтелект, погіршують продуктивність їхніх обчислень.
Стандартизація RHEL підвищила гнучкість команд управління адмініструванням ІТ-інфраструктури завдяки консолідації операційних систем, автоматизації завдань, що вимагають значної ручної праці, таких як масштабування та забезпечення, а також зменшенню складності розгортання. Як результат, команди інфраструктури витрачають на 26% більше часу на інновації в бізнесі та інфраструктурі, відзначають в Red Hat.
RHEL 9.5 надає розширені можливості для забезпечення більшої узгодженості операційної системи, що лежить в основі швидких ІТ-інновацій. Це впливає на використання штучного інтелекту (ШІ) в периферійних обчисленнях, щоб зробити ці стрімкі досягнення доступними для більшої кількості організацій.
Складність корпоративних ІТ зростає в геометричній прогресії завдяки швидкому впровадженню нових технологій, таких як штучний інтелект. За словами Гуннара Хеллексона, віце-президента та генерального директора Red Hat Enterprise Linux, це зростання впливає як на додатки, які розробляє Red Hat, так і на середовища, в яких вони працюють.
«Хоча більша складність може вплинути на поверхню атаки, ми прагнемо зробити Red Hat Enterprise Linux найбезпечнішою платформою з нульовою довірою на ринку, щоб компанії могли вирішувати будь-які проблеми, маючи безпечну базу на найфундаментальніших рівнях системи. Це зобов'язання дозволяє бізнесу прийняти наступну хвилю технологічних інновацій», - сказав він в інтерв'ю LinuxInsider.
Посилення безпеки та управління відповідністю нормативним вимогам
Випуск включає колекцію підписок Red Hat Ansible Content, які автоматизують повсякденні адміністративні завдання в масштабі. Остання версія також додає кілька нових системних ролей, в тому числі нову роль для sudo, утиліти командного рядка в Linux, для автоматизації конфігурації sudo в масштабі.
Використовуючи цю можливість, користувачі можуть виконувати команди, які зазвичай зарезервовані для адміністраторів, в той час як належні засоби захисту забезпечують ефективне управління правилами. Завдяки автоматизації користувачі з підвищеними привілеями можуть безпечно і послідовно впроваджувати конфігурації sudo у своїх середовищах, допомагаючи організаціям зменшити складність і підвищити операційну ефективність.
Розширена підтримка платформи для конфіденційних обчислень забезпечує захист даних для робочих навантажень штучного інтелекту та зменшує поверхню атаки для інсайдерських загроз. Запобігаючи потенційним загрозам переглядати або втручатися в конфіденційні дані, конфіденційні обчислення дають підприємствам більше можливостей безпечніше використовувати ШІ для аналізу великих обсягів даних, зберігаючи при цьому сегментацію даних і дотримуючись нормативних вимог щодо захисту даних.
Функція Image Builder розвиває підхід «зсуву вліво», інтегруючи тестування безпеки та виправлення вразливостей на більш ранніх стадіях циклу розробки. Ця методологія надає клієнтам заздалегідь захищені конфігурації образів, підвищуючи рівень безпеки та скорочуючи час налаштування. Перевагою цих вбудованих можливостей є можливість конфігурування, не будучи експертом з безпеки.
Інструменти керування спрощують адміністрування системи. Користувачі можуть автоматизувати ручні завдання, стандартизувати розгортання в масштабі та зменшити складність системи.
Нові можливості керування файлами у веб-консолі дозволяють виконувати рутинні завдання керування файлами без використання командного рядка, спрощуючи такі дії, як перегляд файлової системи, завантаження і вивантаження файлів, зміна дозволів і створення каталогів.
Ще одна перевага стосується зберігання даних у хмарних сховищах. Інновації на рівні платформи повністю підтримують Podman 5.0, останню версію контейнерного рушія з відкритим вихідним кодом. Він надає розробникам потужний інструмент для створення, управління та запуску контейнерів у середовищі Linux.
За словами Грега Макаті (Greg Macatee), менеджера з досліджень інфраструктурних програмних платформ та світових досліджень інфраструктури в IDC, компанії, які використовують нову версію RHEL, підтвердили, що платформа спростила управління, одночасно зменшивши загальну складність системи.
«Вони також відзначили, що це радикально скоротило час, необхідний для встановлення виправлень, спростило модифікацію ядра і централізувало контроль над політиками. Вони також підкреслили цінність автоматизації, кращої масштабованості та доступу до експертизи Red Hat Enterprise Linux», - розповів він LinuxInsider.
Red Hat Enterprise Linux 9.5 включає PG Vector для PostgreSQL, нові версії node.js, інструментарій GCC, Rust та LLVM. Хоча підтримка Java Dev Kit (JDK) 11 закінчилася в RHEL 9, цей новий випуск продовжує підтримувати клієнтів, які використовують його. Новий стандартний JDK 17 надає нові можливості та інструменти для створення та керування сучасними програмами на Java, зберігаючи при цьому зворотну сумісність, щоб оновлення JDK були сумісними для програм та користувачів.
Проект Fedora називає свою операційну систему для спільноти Fedora Workstation. Вона надає відшліфовану ОС Linux для ноутбуків і настільних комп'ютерів, а також повний набір інструментів для розробників і користувачів з будь-яким рівнем досвіду.
Fedora Server надає гнучку ОС для користувачів, які потребують новітніх технологій для центрів обробки даних. Спільнота також має Fedora IoT для фундаментальних екосистем, Fedora Cloud edition та Fedora CoreOS для операцій, орієнтованих на контейнери.
Згідно з оголошенням Міллера в онлайн-журналі Fedora Magazine, Fedora 41 включає в себе оновлення тисяч пакетів, починаючи від крихітних виправлень і закінчуючи широкими новими можливостями. Серед них - новий великий випуск інструменту керування пакунками з командного рядка DNF (Dandified YUM), який покращує продуктивність і розширює можливості розв'язання залежностей.
Редакція Workstation пропонує різні варіанти середовища робочого столу, відомі як спін, зокрема Xfce, LxQt і Cinnamon. У ньому також представлено нову лінійку стільниць зі смаком Atomic, які спрощують оновлення, об'єднуючи їх у єдиний образ, який встановлюють користувачі, усуваючи необхідність завантажувати кілька оновлень пакунків.
Fedora Workstation 41 базується на Gnome 47. Однією з головних змін у ньому є можливість налаштування. У опції «Зовнішній вигляд» ви можете змінити стандартний синій колір інтерфейсів Gnome, вибравши один з яскравих кольорів. Покращена підтримка малих екранів допомагає користувачам з низькою роздільною здатністю бачити оптимізовані піктограми, масштабовані для полегшення взаємодії і кращої видимості на менших екранах, а діалогові вікна нового стилю покращують зручність використання на різних розмірах екранів.